A magunkra fordított energia, tőke és idő az, ami a legjobb befektetés

24 May 2019
Patai Krisztina

Ez mindig is így volt, mindig is így lesz. Ügyfeleimnek köszönhetően nagyon sokszor előkerül a fejlődés mint téma. Miközben egy-egy CV-t igyekszünk a legjobb formába […]

Ez mindig is így volt, mindig is így lesz.

Ügyfeleimnek köszönhetően nagyon sokszor előkerül a fejlődés mint téma. Miközben egy-egy CV-t igyekszünk a legjobb formába hozni, szinte minden tanácsadás során előbukkan, hogy a megszerzett tudáson túl, a jövőben elképzelhető-e újabb képzésre való bejelentkezés, esetleg a meglévő munkahelyen van-e lehetőség egy-egy tréningen részt venni.

Nagy örömömre egyre több cég igyekszik a juttatási csomagjába becsempészni a belső tréningeket, vagy akár külső szakembert hívnak tréningek megtartására. Amennyiben jól teljesítünk, lehetőséget ad a cég további képzéseken való részvételre. 

Számomra a másik nagy kedvenc a belső tudásmegosztás, amin keresztül nem csak a tudás, hanem maga az előadó is jobban megismerhető.

Nem elég jónak lenni, jónak is kell látszani!

Használjuk ki az ilyen lehetőséget, és ha módunkban áll, legyünk mi magunk az előadók. Ezáltal lehetőséget kapunk arra, hogy növeljük a „visibility-nket”, azaz személyes benyomások szülessenek rólunk. A jó személyes benyomások által pedig olyan kapcsolatok alakulhatnak ki, amelyek újabb projektekhez vezethetnek.

Tanulni, fejlődni nem csak a hagyományos módon van lehetőségünk. Valljuk be, hogy számtalan olyan startup cég indult és működik azóta is sikeresen, amelyet két kolléga egymás mellett ülve, akár egy sör mellett, vagy női startupperek egy kávé mellett fundáltak ki. Lehet, hogy épp csak összekacsintottak az edzőteremben és azt mondták, tudjuk mi ezt jobban csinálni, sőt, mi azért tűnnénk ki a piacon, mert ezt meg ezt plusz szolgáltatásban tudjuk adni.

A magunkba fektetett idő talán közhelyesen hangzik, viszont, ha elhiszed és ennek mentén kezded szervezni az idődet, meglepődsz majd mennyi újdonsággal fogsz találkozni!

Jöjjön tehát néhány fontos tudnivaló, ha önképzésről beszélünk!

  • Tudást megszerezni nem akkor kell, amikor már épp szükség van rá, fontos hogy légy tudatos, és előre gondolkodva építsd magad!
  • Érdeklődj vezetődnél, hogy van-e lehetőség a területedhez kapcsolódó tréningen részt venni. Fontos hogy kicsit tulajdonosi szemlélettel is keresgélj a képzések között és kész ötlettel, tervvel állj vezetőd elé – ez őt is segíti a döntésben!
  • Amennyiben tudásmegosztó alkalmak vannak a cégednél, légy proaktív, vegyél részt, biztosan van olyan élményed szakmai vagy külföldi nyaralásból hazahozott élmény, ami mások tudását szolgálhatja. Nem utolsó sorban vegyél részt ezeken a tudásmegosztó napokon hallgatóként is.
  • Amennyiben váltásban gondolkodsz, vedd fontolóra, hogy mi az a tudás, ami megszerezhető ahhoz, hogy még jobb feltételekkel tudj majd elhelyezkedni.

További kérdésed lenne a témával kapcsolatosan? Fordulj a Future Talents szakértőihez és hozd ki magadból a legtöbbet!