Inspirációs HR reggelit tartottunk szerdán idén először, de a Future Talents életében másodszor a Legacy szervezetfejlesztő és tanácsadó céggel közösen. Szeretünk aktuális, a valós üzleti menetet előre […]
Inspirációs HR reggelit tartottunk szerdán idén először, de a Future Talents életében másodszor a Legacy szervezetfejlesztő és tanácsadó céggel közösen. Szeretünk aktuális, a valós üzleti menetet előre vivő, jövő orientált és érdekes témákat bemutatni közelebbről és inspirációt adni a meghívott vendégeink számára.
Most az AGILITÁS volt a témánk, szerettük volna megfejteni, szakértők segítségével, hogy
– miért lett ekkora hype-ja itthon az IT-ból indult módszertannak?
– mit is jelent a gyakorlatban az hogy egy szervezet vagy az egyén agilisan működik?
– milyen előnyei származhatnak egy szervezetnek ebből?
– illetve hogy csupán csak divatról van szó vagy pedig nem érdemes kimaradni belőle?
A Future Talentsre és a Legacyra is jellemző a jövő orientált gondolkodás, a tájékozottság a naprakészség. Társzervezőink jövő biztos szervezeteket építenek, mi pedig jövőt álló tehetségeket kutatunk fel és mutatunk be az ügyfeleinknek.
A tavalyi évben arra lettünk figyelmesek, hogy egyre több ügyfelünket elérte az agilis átalakulás, a rendezvények, amikre jártunk egyre több díjat osztottak ki olyan cégeknek, akik az agilis átalakulást a zászlójukra tűzték. Sőt, az egyén agilis működése és az agilis személyiség is egyre több keresésnél jött elő, mint elvárás. Ebben a nagy információ dömpingben viszont azt is észleltük, hogy nem biztos, hogy mindenki ugyanazt érti a fogalom alatt. Szerettük volna a felszín mögé nézni.
Meghívott beszélgetőtársaim olyan szakértők voltak, akik több agilis átalakulást vezényeltek már le sikerrel és kudarccal is, így testközelből ismerik a módszertant és konkrét gyakorlati tapasztalatokkal rendelkeznek.
– Szabó Tamara szervezetfejlesztő, coachként a Legacy képviseletében több cég agilis átalakulását kísérte már külső coachként
– Hankó Mátyás IT oldalról jött, az Ericcson K+F vezetőjeként és gyakorlott people managerként az informatikai környezetben megvalósított agilis transzformációról nyilatkozott
– Anger Anita a Joyson Safety Systemstől érkezett és a gyártó szektorban megvalósuló agilitásról mesélt nekünk, aki előtte az Audi Akadémia keretein belül vezényelt agilis projekteket
Izgalmas beszélgetésünk volt, sok kérdés érkezett a közönségtől, akiknek egy része már gyakorlatban is benne volt az agilitásban, mások csak azt figyelték, hogy mi az ami miatt érdemes lehet elindítani.
Szubjektív következtetéseink a rendezvény után:
Nekünk szervezőknek nagy örömünkre szolgált találkozni a régi és új potenciális ügyfelekkel. Öröm látni amikor létrejönnek új emberi és szakmai kapcsolódások. Szeretjük látni, hogy inspirációt, új ötletet kapott valaki. Bízunk benne, hogy a jövőben is minél több cég sikeres átalakulását támogathatjuk a Future Talentssel fejvadászként agilis tehetségek elhelyezésével és szervezetfejlesztőként a Legacyval.